سلام من مرجان هستم کارشناس نرم افزار از دانشگاه اصفهان

در این مقاله دوست دارم برای عزیزانی بنویسم که هنوز بصورت حرفه ای وارد زمینه ی برنامه نویسی نشدن و میخان وارد این شغل پردرآمد بشن و کسب درآمد بکنند . پس بریم که شروع کنیم .

چطور برنامه نویسی را شروع کنیم ؟

چطور برنامه نویسی را شروع کنیم ؟

برنامه نویسی در ابتدا از دید افرادی که وارد آن نشده اند بسیار سخت و طاقت فرسا است . یک شغلی که با کامپیوتر درگیره و باید بتونید سریع تق تق کیبورد کدنویسی کنید و در نهایت از نظر ریاضی هم عالی باشید . خب اینطوری یه غولی ساخته شده که کسی سراغ آموزش برنامه نویسی و شروع برنامه نویسی نمیره !

من میخام یه روش خوب واستون معرفی کنم .

یکی از روش های فوق العاده عالی و جذاب که من ازش تجربه گرفتم و البته این رو مدیون استاد نیک زاد هستم که در اواسام برنامه نویسی تدریس میکنند این است که در ابتدای که هرگز به مراحل بعدی نگاه نکنید این یعنی چی ؟

خب بیایید فرض کنیم میخواهید مثل یک برنامه نویس به نام X باشید که فلان قدر درآمد د اره و شخصیت مد نظر و الگوی شماست . معمولا در ابتدای کار سعی میکنید تصور کنید که اقا یا خانم X چطور به اون جایگاه رسیده ؟ شروع میشه ! اول دانشجو بوده ، درسهاش خوب نبوده ، یه مدت بعد اخراج میشه ، برمیگرده از دانشگاه به شهر خودشون ولی بی پول بوده ، دنبال شغل خوبی بوده که در ارتباط با برنامه نویسی باشه ، در شهر اونا هیچ شرکت خوب برنامه نویسی وجود نداشته تا شانس خودش را برای استخدام شدن را محک بزنه ، ناچار میره تهران و اونجا کارآموز میشه ، شرکت اول کلی ازش کار میکشه و بعد اخراجش میکنند ، میره شرکت د وم همینطور شرکت سوم بعنوان کارآموزش جذبش میکنه ولی حقوق نمیده بی حقوق زندگی میکنه صبح تا بعد از ظهر میره یه شرکتی آبدارچی میشه و سپس شروع میکنه کم کم خودش یاد بگیره اول سیستم و لپ تاپ نداشته ولی با زحمت فراوان که میکشه موفق میشه یه لپتاپ ساده بخره و بعد شروع میکنه و . و . و . داستان رو حال کردید ؟

اگر به این فرآیند هر انسانی روی زمین فکر بکنه هرگز به جایگاهی که الان اقای X هست نمیتونه برسه حتی خود اقای X اگر قبل از رسیدن به اون نقطه به این ها فکر میکرد هرگز در آن جایگاه خوب امروزی نبود .

پس به مشکلات و برنامه ریزی های آینده فکر نکنید این ها سم هستند ! برنامه ریزی خوب است ولی نه در بحث برنامه نویسی و نه زمانی که تازه شروع میکنید !

هیچ موردی من به چشم ندیدم که برنامه ریزی دقیقی بکند و بعد بتواند به آن عمل کند دلیل این اتفاق یک چیز است و آن هم محاسبات ذهنی که همیشه جلوی بقیه اعضای بدن رو میگیرن برای عدم انجام کارها

در کتاب << برتری خفیف اثر جف اولسون >> نوشته شده که کارتان را شروع کنید به بقیه ماجرا فکر نکنید توانایی انجام آن به دنبالش خواهد آمد .

دقیقا باید اینطوری عمل کنید . کارتان را آغاز کنید توانایی انجام آن به دنبالش می آید پس به اینده فکر نکنید که در این صورت به چاهی عمیق میوفتید که هیچکس توان بیرون آوردن شما را نخواهد داشت .

چگونه میتوان یک برنامه نویس حرفه ای شد ؟

چطور میتوانیم یک برنامه نویس حرفه ای شویم ؟

این یک راهنمای سادست قرار نیست اینجا برای روزهای بعدی شما برنامه ریزی کنیم . بعد از اینکه برنامه نویسی را با موفقیت شروع کردید و یاد گرفتید الان وقت آن است که حرفه ای شوید چون برای برنامه نویس مبتدی یا غیر حرفه ای در بازار کار جایی نیست این واقعیت را باید قبول کنید .

اما برای تبدیل شدن از یک برنامه نویس آماتور ( ابتدایی و خانگی ) به یک برنامه نویس حرفه ای باید ابتدا قبول کنید که برنامه نویسی را بعنوان شغل اصلی و حرفه ی خود انتخاب کنید و دیگر بجز این کار هیچ کار و شغل دیگری نداشته باشید .

در غیر این صورت هرگز قدم تبدیل شدن از یک برنامه نویس مبتدی یا آماتور به یک برنامه نویس حرفه ای یا فوق حرفه ای که شاید درآمد بیلیون دلاری داشته باشد محقق نمیشود .

پس ابتدا بعد از آموزش برنامه نویسی بصورت کامل در یک بخش خاص آنرا بعنوان شغل اصلی خود انتخاب کنید و سپس راه های درآمد از آن را بصورت کامل بخوانید و یاد بگیرید و سپس سعی کنید که درآمد کسب کنید چون بدون کسب درآمد آموخته های شما هیچ فایده ای در بازار کار نخواهد داشت .

مرحله ی 2 این است که در انجمن های برنامه نویسی جهانی عضو شوید . این انجمن ها نه تنها مشکلات شما را حل میکنند بلکه باعث تقویت روحیه ی کدنویسی در شما و همچنین تقویت زبان انگلیسی تخصصی شما در حوزه ی برنامه نویسی میشوند.

از انجمن هایی که میشود گفت حتما باید یک برنامه نویس عضو باشید میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

البته انجمن های فارسی زبان و ایرانی زیادی هم هست ولی خب من پیشنهاد نمیکنم درآنها عضو باشید شاید یک سوالی بپرسید بعد از دوسال هم کسی نباشد به آنها پاسخ بدهد ولی انجمن های بالا اگر عضو شوید جوش و خروش میلیون ها برنامه نویس از سرتاسر جهان را خواهید دید .

منابع آموزشی برنامه نویسی بسیار مهم است

من سالهاست که از منابع آموزش برنامه نویسی مختلفی استفاده کرده ام . انواع منابع آموزشی ویدیویی انگلیسی از یوتیوب و یودمی و لیندا و . دیدم تا آموزش های فارسی زبان بسیار و از سال 1390 تقریبا تمام آموزش ها را تهیه کردم و دیدم ولی از نظر کیفیت دوره های آموزشی مهندس نیک زاد بسیار عالی هستند ایشون شخصی هست که برای بنده استاد واقعی بود و هر چیزی که آموختم مدیون ایشون و تیم آموزشیشون هستم که اسمشون آواسام هست . من در زیر برخی از آموزش های ایشان را که ممکن است برای شما هم مفید باشه و خودمم استفاده کردم فوق العاده بودن در زیر مینویسم .

سایت آموزشی آواسام | آموزش برنامه نویسی |  آموزش برنامه نویسی استاد نیک زاد

دوره یِ آموزشِ زبان کاتلین ( kotlin ) - بصورت پروژه محور

دوره ی آموزش پروژه محور ساخت دیجیکالا به همراه اپ و سورس کامل

دوره ی پروژه محور ساخت سایت و اپ مارکت بازار با سورس کامل

دوره ی آموزشی پروژه محور دفترچه تلفن با Vue.js و Laravel

دوره ی آموزش کامل زبان پی اچ پی ( PHP )

دوره پروژه محور ساخت فروشگاه بامیلو با لاراول

دوره ی آموزش ساخت اپ گالری تصاویر آنلاین با کاتلین

دوره ی آموزش ساخت فریمورک برای پی اچ پی با PHP MVC

دوره ی پروژه محور ساخت هتلداری با php mvc

دوره ی پروژه محور ساخت سایت و اپ دیوار با سورس

.

چطور یک برنامه نویس حرفه ای شویم ؟‌

به وبلاگ خود خوش امدید

برنامه ,نویسی ,ی ,یک ,دوره ,آموزش ,برنامه نویسی ,برنامه نویس ,یک برنامه ,حرفه ای ,دوره ی ,آموزش برنامه نویسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
nafiskadeblog kolehserbook wpkala postcl machin2010 boschvida poparya samandanesh coronaandskin nodenaga